Věděli jste o tom, že se v České republice vyhodí každý rok například devět tun potravin? Podle mého názoru je tohle opravdu škoda, vždyť existují různé potravinové banky, kam můžete dávat přebytek potravin. Jenom si hlavně prosím vás, nemyslete, že právě do těchto potravinových bank můžete dávat shnilé nebo zkažené jídlo. Tohle opravdu ne. Tam se dává prostě přebytek jídla, třeba když například jedete někam na dovolenou a máte plnou spíš anebo ledničku https://www.eleshop.cz/jak-vybrat-lednicku potravin, tak je vždycky nejlepší, když tohle se dáte do potravinové banky. A věřte mi, že tam se to využije úplně na sto procent a nebudete to potom vyhazovat.

Hlídáte si kalorie?

Když přijedete potom odněkud z dovolené. Existuje také více důvodů, proč se plýtvá potravinami, a to například ekonomické nebo také etické důvody. Je z toho důvodu, že třeba například vypadne nějaký distributor nebo prodejce, takže je to potom velice smutné a těžko se to nahrazuje potom, co tady způsobí takové výpadky. Potom jsou tady problémy, které jsou etické, kdy například v některých státech a rozvojových zemích lidé trpí hladem. Většinou jsou to děti a mně je toho opravdu hodně líto. Nemám to ráda, když se v Česku vyhazují potraviny, které třeba ani nejsou zkažené.

Vytrvejte potravinami.

Naštěstí ale věděli jste o tom, že existují takové popelnice, kam lidé dávají jídlo a potom si chudí lidé z toho vezmou, co chtějí? Věřte mi, že tohle není úplně klasická popelnice, kam dáte úplně všechno, ale je to taková popelnice, kam dáváte svůj přebytek ovoce, které je třeba už jenom scvrklé anebo už designově a stylově nevypadá moc hezky a v obchodě by se neprodalo. Pokud chcete vědět více informací o neplýtvání potravin, zkuste se podívat na webové stránky, kde se dozvíte více užitečných informací, které byste potřebovali vědět, aby vaše peněženka ušetřila peníze a vy byly psychicky v klidu, že zbytečně nevyhazujete potraviny, kterých je samozřejmě škoda. Jak neplýtvat potravinami https://www.schoellerallibert.com/cz/novinky/jak-nepltvat-potravinami je dobré znát.