Pneumatické kladivo

Představte si situaci, že jste před několika dny zakoupili rodinný dům. Jedná se například o okál vystavěný v prudkém svahu, se zahradní parcelou, kde se nachází několik objektů určených k demolici. Mezitím, co stavební firma bude zajišťovat práce v interiéru, například pokládku sádrokartonu, a po obvodu domu bude provádět zateplování a zhotovení fasády, vy si vytyčíte za úkol zajistit svépomocí demolici objektů na zahradě. Budete nejprve demolovat dřevěné přístřešky a pak se pustíte do bourání plotu a betonových chodníků. Na zahradě se může nacházet i velký betonový bazén, postavený ale na nevhodném místě ve slunečním stínu, takže bude vhodnější jej nechat zasypat a umístit jej na opačném konci zahrady.

dieselový agregát

Neobejdete se tu bez mobilního kompresoru a pneumatického kladiva – sbíječky. Rozbíjet beton ručně pouhým kladivem by bylo natolik namáhavé a zdlouhavé, že byste to odnesli i na svém zdraví.

mobilní kompresor

Pískovačka

Mobilní kompresor lze využít i pro operaci pískování. Jedná se o tlakové čištění kovových výrobků či materiálů pomocí abraziva, například křemičitého písku nebo skleněných kuliček, které dopadají na znečištěný povrch pod velkým tlakem a odstraňují odtud okuje, korozi, mastnotu, zbytky barev a další zdroje znečištění.

Pískovačky se vyrábí dvojího druhu, buď se jedná o mobilní pískovací čili tryskací box pro opracování malých kovových předmětů, anebo o pískovací pistole do exteriéru, s nimiž se pískují ocelové či hliníkové stavební konstrukce, stroje, dopravní prostředky atd.

Mobilní kompresory jsou velmi odolné systémy s vlastním dieselovým agregátem, jsou zcela nezávislé na připojení do elektrické rozvodné soustavy a lze je použít i v extrémních podmínkách pracovního prostředí, což je ve stavebnictví prakticky na všech místech, kde se tato činnost provádí.