Řeknu vám, že když jsem musela poprvé rodit, tak jsem z toho byla opravdu hodně nervózní a vyklepaná a moc jsem se bála, nevěděla jsem, co mě čeká, protože tohle byl můj první porod. A když jsem takhle poslouchala kamarádky, které mi vyprávěly, že porod je opravdu katastrofa a že to je hrozný a že budou natržená a bolavá po celém těle, tak jsem se úplně bála a nechtěla jsem vůbec rodit. Dokonce jsem také lékaře v nemocnici přemlouvala, aby mi udělali císařský řez, protože já jsem asi vůbec nedokážu představit, že já sama bych měla rodit. Potom mi kamarádky také vyprávěly, jak je to opravdu hodně nepraktické a bolestivé a že pak třeba dva nebo tři měsíce si neužiji kvalitní a pohodlný sex.

Někteří lidé potřebují pomocné sedáky.

Toho jsem se bála, protože můj partner je na tohle docela hodně ujetý. Nakonec to dopadlo tak, že jsem rodila normálně, ale řeknu vám, že jsem byla nastřižená a jizva mě tak bolela, že jsem si potom také musela pořídit opravdu kvalitní zdravotní sedák. Pořídila jsem si takový zdravotní sedák, který má uprostřed díru, aby mi jizva mohla větrat přesně tak, jak mi to doporučila zdravotní sestra. Dala jsem samozřejmě na její rady, protože jsem absolutně nemohla sedět jenom tak na tvrdém a rovném povrchu. Potřebovala jsem mít zdravotní sedák, který má právě uprostřed díru, aby to všechno bylo kvalitně udělané a aby tam proudil vzduch.

Každý chce pohodlí.

Já jsem totiž takový člověk, který špatně snáší bolest a taky jsem chtěla mít všechno dokonale udělané, a hlavně takové pohodlí, aby mě už nic nebolelo. Chtěla jsem se opravdu rychle léčit, protože jsem také potřebovala už jít zpátky na brigádu. Nemáme moc peněz, takže jsem ihned asi půl roku po porodu musela jít znovu do práce, i když se mi nechtělo a měla jsem stále bolesti. Jsem hodně citlivý člověk, ale jsem ráda, že zase existují kompenzační pomůcky pro lidi, jako je zdravotní sedák, který mi opravdu pomohl a zpříjemnil mi sezení.