Bohužel je to tak. Ti nahoře si píší milionové mzdy a ti ještě výše miliardové zisky. Obyčejný člověk s tím těžko něco nadělá. Ledy by přestal elektriku používat, ale zkusili jste to někdy? Zažili jste nějaký delší výpadek? Pokud ne, tak si to můžete doma klidně vyzkoušet. Ne tím, že přestanete svítit. Vypněte přívod elektriky na hlavním jističi a uvidíte. Zpočátku to půjde, posvítíte si ještě nabitým mobilem, nebo svíčkou. Také jíst se dá potmě, ale pak přestanou fungovat mobily a tablety a vůbec takové ty věci, které máme doma v šuplíku nebo po kapsách. Na teplou večeři si nechte zajít chuť. A copak se to asi bude odehrávat v lednici, která bude bez proudu déle než jeden den? Co to tam budou za procesy? No, dobrá, těch pár věcí oželíte, ale vyházíte také ty, co jsou v mrazáku? Aha!

panely na střeše

Tak vidíte, že to nějak moc nejde. Ráno se neoholíte, děti se potmě neučešou a dámská část domu brečí, že si nemůže vyfénovat vlasy, popřípadě je vyžehlit. Jo, jsou to radosti. Takže si uvědomíme tyhle lidské peripetie a opět zapneme proud do celého domu. Katastrofa je zapomenuta. A nyní si představte, kdybyste totéž udělali ve firmě. Na její velikosti nezáleží. To by bylo teprve žůžo. Za jak dlouho by tato firma byla playte?

sluneční panely

Nuže, je třeba přemýšlet nad nějakou alternativou, která přinese řešení už tak drahé elektrické energie. Co takhle fotovoltaika? Že je to hodně drahá záležitost. Inu, jak se to vezme. Je třeba si uvědomit, že se za čas investice vrátí, ale část se ji vrátí ihned a to ve formě dotace. Jen je třeba jít jí naproti. Tři hesla si zapamatujte. Jsou to tato tři slova. Dotace fotovoltaika firmy. Tím je řečeno, že nejen na rodinný dům tuto dotaci můžete získat. A pokud mívá firma statisícový obrat, není nad čím přemýšlet. Je třeba ihned zvednout telefon a kontaktovat někoho, kdo vše zařídí. Například kliknutím na odkaz zde v článku.