Pokud je potřeba spojit dva kousky dřeva, máme na to vrut. Samozřejmě, že to jde vícero způsoby. Například hřebíkem. To je vlastně nejznámější a nejrychlejší způsob, jak spojit dvě desky k sobě. Na stavbách se to tak děje neustále a při stavbě šalování vlastně v jednom kuse. Zde je jedno, jak se co přibije, protože na to nikdo nekouká. Musí to udržet beton, a to je to oč tu kráčí.

různé druhy vrutů

Ovšem jsou místa, kde by použití hřebíku nebylo zrovna vhodné. Tam se použije klíh, nebo vrut. A právě vrut je to, nač se zde podíváme podrobněji. Nebudeme zde rozebírat jejich rozdělení, protože to by tu bylo málo místa. Na to by bylo potřeba dalších šest nebo dvanáctero knih. Takže se podíváme jen na dělení podle drážky. To je to, kam strčíme něco, čím vrut utáhneme. Klasicky se to dělá šroubovákem, ale moudré hlavy přišly na to, že bychom nemuseli používat jen ten jeden nástroj, ale i další. A tak vznikly všelijaké další drážky a nástroje k nim. Nejznámější je právě zmíněná plochá drážka. Na šroubovák. Dále pak máme ještě křížové drážky a ty jsou dvojího druhu. Philips a pozidriv. Nejnovější a nejlepší hlavně pro akumulátorovou vrtačku jsou však vruty s drážkou torx. Tento druh vrutů je vlastně nejmladší a vznikl teprve nedávno.

hromádka vrutů

Tento výrobek lze vlastně použít skoro do všeho a není třeba se obávat poškození drážky, což se stává, zejména u plochých.

Vruty torx lze běžně koupit v každém obchodě, jen je třeba hlídat kvalitu materiálu. Proto je dobré kupovat jen u ověřených prodejců, kteří prodávají jen a jen kvalitní věci. U takového obchodníka nemá šunt žádné místo. I vy nakupujte jen v dobrých obchodech. Na jeden z nich naleznete odkaz zde přímo v článku. Je umístěno něco výše a je jinou barvou textu. Když na něj kliknete, ocitnete se u prodejce, kde si můžete objednat torx vruty až do domu. A nejen to. Zboží je tu spousta.