Mobilní počítač

Když chce někdo hrát doma počítačové hry a nepotřebuje dělat nějakou práci někde na cestách, tak se mu vyplatí stolní počítač. Za stejnou cenu totiž získáme vyšší výkon, a navíc je to taková skládačka součástek, takže je tu mnohem větší prostor pro různá vylepšení či opravy. Mezi součástkami je více prostoru a mají velké ventilátory, což znamená účinné chlazení, přičemž to platí dvojnásob u vodního.

práce na cestách

Jenže je spousta lidí, kteří cestují či potřebují zařízení používat často na více místech a pro ně jsou zde notebooky. Záleží, co všechno od něj očekáváme. Pokud na nich budeme používat základní kancelářské programy, sledovat videa a dívat se na web, ta nám stačí i něco levnějšího s menším displejem, přičemž takové zařízení se lépe přenáší a poskládáme se s ním pohodlně třeba do vlaku. Samozřejmě musíme počítat s tím, že takové zařízení má třeba integrovanou grafiku a slabší hardware, takže na hraní to není.

Dostatečný výkon

Pokud však budeme potřebovat zařízení na práci v náročných 3D programech a jiném softwaru, tak už to chce výkonný procesor, dedikovanou grafickou kartu, 16 či 32 GB RAM a splnění dalších hardwarových doporučených požadavků daného programu, které snadno nalezneme na internetu. I když součástky pro notebook mývají nižší příkon než pro počítače, tak vzhledem k tenkému tělu to chce dobře vyřešené chlazení, aby i při nižší zátěži nejel ventilátor na vysoké otáčky, protože produkuje dost hluku a při maximální zátěži by mohli součástky mít docela dost vysokou teplotu, což jejich životnosti moc neprospívá.

práce na cestách

Rozhodně volte bytelnou konstrukci, aby zařízení časté přenášení vydrželo a nemuseli jsme řešit další záležitosti jako jsou vylomené panty. Bavíme s tu proto o takzvanou business třídu, kde si musíme připravit více peněz, ale za to získáme spolehlivý stroj, který nám i výkonově vydrží několik let.