Rozpočet spousty rodin může být někdy napnutý. V dnešní ekonomice se není čemu divit. Ale existuje spoustu způsobů, jak ušetřit, a to při nákupu nejrůznějších věcí. Protože spousta lidí v dnešní době využívá k nakupování prakticky všeho e-shopy, pojďme se podívat, jak díky e-shopům můžete ušetřit za nákupy prakticky čehokoliv.

Kupóny

Kupóny nám mohou velmi pomoci. Stačí je jen mít. Spoustu kupónů na nejrůznější e-shopy najdete volně na internetu, případně je můžete najít v různých časopisech nebo na sociálních sítích. Nebo vám mohou chodit prostřednictvím takzvaného emailového marketingu, pokud jste přihlášeni k odběru.

e-shop

Slevy od banky

Spoustu bank vám nabízí možnost, že pokud budete na e-shopech platit jejich kartou, vrátí vám určité procento peněz, nebo vám poskytnou na nákup slevu. Namátkou se jedná o Unicredit Bank, AirBank nebo Českou spořitelnu. Není to mnoho, ale pokud budete tuto možnost využívat pravidelně, můžete hodně ušetřit.

Srovnejte si ceny

Na internetu najdete nejrůznější srovnávače zboží, které vám pomohou nakoupit levněji. Fungují na jednoduchém principu, kdy vám ukážou konkrétní produkt, o který máte zájem, a k tomu všechny e-shopy, které ho nabízejí. Srovnají vám ceny od toho nejlevnějšího, takže uvidíte, kde nakoupíte v dané chvíli nejlevněji.

nakupování

Odejděte z e-shopu

Pokud chcete a e-shopu nakoupit, zkuste před dokončením nákupu z e-shopu odejít. Za předpokladu, že u máte zboží v košíku. E-shopy si chtějí udržet zákazníka za každou cenu, a proto na vás může vyskočit upozornění, že pokud nakoupíte ihned, získáte procentuální slevu na vaše zboží.

Počkejte si na výprodeje

Zejména, pokud se jedná o sezónní zboží, je dobré nakupovat mimo sezónu a počkat si na výprodeje. Ty jsou sice i v kamenných prodejnách, ale platí, že na e-shopech můžete ušetřit více, protože slevy zde bývají výhodnější.