Zakoupili jste nebo získali v dědickém řízení byt ve městě, v bytovém domě bez výtahu? Jde-li o cihlovou zástavbu, ty klasické činžovní domy se širokými zdmi, může toto řešení bydlení být výhodné zejména v letních vedrech, kdy dům dobře izoluje před vnějšími vlivy, a také v situacích, kdy se zvenčí nebo od sousedů šíří nepříjemný hluk. Cihla dokáže mnohem lépe odfiltrovat různé zvuky ze sousedství a vy se uvnitř cítíte pohodlněji, než v klasickém paneláku.

stěhování nábytku

Jedinou nevýhodou bydlení ve vyšších patrech činžovního domu bez výtahu, je stěhování v Praze Stěhování Mamut. A v souvislosti s tím do jisté míry i velké nákupy a manipulace s těžkými břemeny. Stěhování zabalených věcí do krabic o hmotnosti do 15 kg lze zvládnout snadno svépomocí, tím pádem lze ušetřit část nákladů na komplexní stěhování, ovšem na to ostatní si již raději přizvěte odborníky, protože činžovní domy v sobě ukrývají některá problematická úskalí:

Zalomená a spirálová schodiště – v místech, kde se schodiště láme či stáčí, můžete snadno uvíznout s velkými kusy nábytku, a může tu dojít i k nebezpečným zraněním. Nábytek vás může snadno zaklínit v malém prostoru, odkud se jen tak nedostanete bez cizí pomoci. A její přivolání může trvat i dlouhé hodiny.

stěhování koberce

Těžké spotřebiče – se stěhováním automatické pračky také raději spoléhejte na profesionály, protože její hmotnost obvykle přesahuje padesát kilogramů, a s takto těžkým břemenem budete mít značné potíže i s použitím stěhovacích popruhů.

Poškození cizí věci – na co se poměrně často zapomíná, je dřina spojená s přestěhováním dlouhých koberců. S těmi se musíte pracně vytáčet do stran, zvedat je do kolmé polohy, a to vyžaduje velkou zručnost a sílu. Stěhováci jsou na tyto záležitosti připraveni, ale co vy, amatéři, nemáte-li s přemísťováním koberců žádné zkušenosti? Koberec při pádu na společném domovním schodišti může poškodit omítku a další vybavení, které vám pak ostatní připíšou k úhradě.