Při výběru domu jeho budoucí majitelé stojí před důležitým rozhodnutím, a to zda si dům postaví svépomocí a nebo raději pomocí stavební firmy. Mnoho z nich nabízí stavbu na klíč, což je ideální v případě, že vám stačí běžný dům a nemáte potřebu cokoliv měnit na typovém projektu. Firmy většinou nabízí svoje projekty, mezi kterými jsou jak dražší domy, tak běžné bungalovy, které jsou velice populární už celou řádku let. A vzhledem k tomu že jsou velice žádané i dnes, je firmy stále nabízí v různých provedeních. Některé stavební firmy se specializují na zděné domy, jiné vám nabídnou svoje dřevostavby, a jsou i firmy, které zvládnou oboje. Při výběru stavební firmy se nezapomeňte podívat na zkušenosti jejich klientů. To vám hodně pomůže a díky tomu se vyhnete případným nepříjemnostem.

dům dřevostavba

Jakmile si vyberete dům, musíte vědět zda vám na něj vystačí finance. Některé firmy vám za uvedenou částku postaví jen hrubou stavbu s okny a střechou s tím, že vnitřky si musíte dodělat sami, některá firma vám dodá dům bez dveří a u některé například nebude v ceně podlahové topení, které chcete. Vždy si musíte pečlivě projít, co všechno v ceně domu máte, abyste potom nebyli nepříjemně překvapeni.

zateplení domu

Co se týče fasády, zejména v dnešní době, kdy se neustále zvedají ceny za energie, je to velice důležitá součást domu. Zateplení vám pomůže snížit náklady za vytápění, stejně jako solární panely nebo tepelné čerpadlo. I když si vyberete dřevostavbu, nemusíte mít obavy z toho, jak se bude váš dům zateplovat. Bez ohledu na zvolený izolační materiál je možné kotvení dřevostavby, takže zateplit je možné opravdu jakýkoliv dům. Zateplení byste měli mít hotové ještě než se pustíte do stěhování, protože jakmile se nastěhujete, už budete spotřebovávat teplo, které vám nezateplenou fasádou bude zbytečně unikat ven.