Koupit si při dnešních cenách byt je skutečně finančně velmi náročné, a to pro většinu lidí u nás. Bydlení je v našich zeměpisných šířkách jedno z nejdražších v regionu, a protože s touto problematikou nikdo nic nedělá, nejspíše se na tom v následujících několika málo desetiletích asi nic podstatného nezlepší. Je to přitom škoda, jelikož život na malém prostoru není vyloženě špatný, ovšem záleží na tom, jak je člověk nastavený, potažmo kolik lidí bydlí v takovém obydlí s ním. Garsonky jsou fajn pro jednotlivce, potažmo páry, avšak pro rodiny s dětmi nejsou příliš určené. Ovšem i takový malý prostor se v konečném důsledku dá trochu zvětši, a to bez výraznějších stavebních zásahů. Stačí si jen koupit správný nábytek.

Soustava skříní

Standardní bytové vybavení z pochopitelných důvodů nějaké místo zabírá, a platí to i pro vestavěné skříně Sten-skrine, nicméně ty jsou uloženy tak, aby nezabíraly takřka žádný obytný prostor. I proto jsou mezi zákazníky tak populární.

Valná část jejich objemu je totiž situována do zdí. V tomto prostoru nikomu nepřekáží, a přitom stále hrají roli normálních skříní. Vestavěné verze obvykle nabízejí víceméně ten samý prostor jako klasika, což je samozřejmě pozitivní. Ještě relativně donedávna se tento druh nábytku nedal instalovat všude, nicméně dnes již není problém skříně umístit i do prostoru s nepříliš typickými stěnami s podivným tvarem. Je však nutné předem všechno pořádně proměřit a zkonzultovat. Samotná výroba pak trvá několik dní až týdnu dle vytížení výrobce.

Šaty

Vzhledem k tomu, že nábytek musí zcela přesně pasovat do předem vybraných prostor, vyrábí se vždy na zakázku. To hodně lidí může odrazovat, jelikož zakázková výroba je vždy o něco dražší, než koupě již hotového produktu. Nejde však o žádnou katastrofu. Konkurence je dnes natolik velká, že jen málokterý producent si může dovolit nějak radikálně navyšovat ceny. Proto není potřeba za všech okolností šetřit, třeba při výběru materiálu.