Hvězdicové zájezdy se stále těší velké oblibě. Lidé si objednají tuto službu od A do Z, kdy mají zajištěnou dopravu, ubytování, stravování, i zábavný program. Většinou se jedná o poznávací akce, kdy se například cestuje po hradech a zámcích. Je-li součástí zájezdu zkušený průvodce, pak může mít tento proces velmi solidní úroveň.

jízda v přírodě

Ne vždy a ne každý však zájezdům tohoto typu fandí, respektive typ zájezdu je sám o sobě fajn, ale nevyhovuje nám způsob přepravy a nedostatek soukromí. Toto je daň za komfort, ovšem nejste-li vysloveně neschopní naplánovat trasu zájezdu a zajistit si ubytování na více místech v přesném časovém sledu, pak vám doporučujeme pronajmout si vůz z půjčovny auta v Praze autopujcovna-milan.cz a začít jednat.

cestování pronajatým autem

Trasu si rozdělte dle regionů – nesnažte se stihnout za jeden víkend projet autem většinu těch nejzajímavějších hradů, zámků a dalších památek v celé republice, rozdělte si trasy například na jihočeskou, středočeskou, severočeskou a západočeskou, a plánujte jízd tak, abyste denně ujeli maximálně dvě stovky kilometrů. Cílem je především pobýt v přírodě a vidět nejkrásnější pamětihodnosti, nikoli překonávat rekordy v kilometrových nájezdech.

Jaro, léto, podzim – v každém ročním období můžete uskutečnit jednu z naplánovaných tras, bude to zajímavější i z hlediska vnímání okolní přírody a jejích krás, kdy se od jara do podzimu mění ráz krajiny. Například na jaře všechno kvete, v létě je všude kolem plno Slunce a na podzim se zas barví listí stromů do mnoha krásných odstínů.

Počasí – sledujte vývoj počasí a pronajímejte si vozidla tak, aby vám vyšlo (alespoň přibližně) slunečné a teplé počasí. Se Sluncem nad hlavou budou výlety hezčí, lákavější a atraktivnější pro dospělé i pro děti. I když nemusí být teplota ovzduší na koupání, slunečné počasí přispívá k tvorbě vitamínu D, a ten je pro každého z nás více než potřebný.